Smycze reklamowe w reklamie internetu

Smycze reklamowe

Smycze reklamowe

W dzisiejszych czasach praktycznie nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez internetu. Jest to tak bogate źródło informacji, medium do kontaktu z innymi ludźmi, a także pole umożliwiające wiele innych aktywności, że większość z nas bardzo wiele swoich działań przenosi do internetu. Można tu wymienić choćby zakupy, wykonywanie obowiązków służbowych, itp. Wszystko to powoduje, że operatorzy internetu mierzą się z bardzo silną konkurencją – jest ich na rynku wielu a oczekiwania klientów są bardzo duże. Dlatego też dostawcy internetu muszą się intensywnie reklamować. Podejmują w tym celu bardzo różne działania, do których należą reklamy w środkach masowego przekazu, reklamy z wykorzystaniem przestrzeni miejskiej (bilbordy i plakaty), a także działania w ramach tzw. marketingu bezpośredniego.

Ostatnia z form marketingu wykorzystuje szeroko gadżety reklamowe, a wśród nich smycze reklamowe, które w przypadku operatorów internetu są bardzo skuteczne, bo do usług związanych z dostępem do internetu po prostu bardzo pasują. Dlaczego? Ponieważ smycze te noszą przeważnie ludzie młodzi, oni też są główną grupą docelową klientów operatorów internetu.

Jeśli chodzi o dystrybucję, smycze reklamowe mogą być przez owych operatorów bądź dołączane do przedmiotów odbieranych przez klienta, który zakupił usługę internetu od danego dostawcy, bądź też po prostu rozdawane przechodniom na ulicach i w innych miejscach w dużych miastach.

Pierwsza metoda jest stosowana w stosunku do tych, którzy zakupili usługę. smycze reklamowe służą wówczas nie pozyskiwaniu nowych klientów, ale utrzymywaniu relacji z tymi, którzy danemu operatorowi zaufali i kupili od niego usługę. W każdym momencie warto wykonywać w stronę klientów przyjazne gesty, a za takie należy z pewnością uznać wręczanie podarunków.

Jeśli chodzi o drugą metodę, smycze, o których mowa, są wręczane przypadkowo napotkanym osobom. Spośród nich prawie wszyscy to potencjalni klienci, stąd też wręczanie im prezentów to gest pozwalający na zjednanie ich sobie: pozyskanie sympatii potencjalnego klienta to pierwszy krok do nawiązania współpracy.

Tagi: , ,

© 2016 - 2022 wnieboglosy.pl